Metrohm Young Chemist Award 2018

Konkurs Metrohm Young Chemist Award 2018 został przeprowadzony w każdym kraju, w którym siedzibę ma firma Metrohm. Zwycięzcy polskiej edycji oprócz nagrody pieniężnej otrzymali specjalne zaproszenia na uroczystość obchodów 75-lecia firmy, podczas której mogli zaprezentować swój dorobek naukowy przed znanymi osobistościami świata nauki i przedstawicielami największych koncernów przemysłowych w Polsce. Spośród wszystkich zwycięzców krajowych konkursów zostało wyłonionych trzech laureatów, którzy zostali zaproszeni do głównej siedziby firmy Metrohm w Herisau w Szwajcarii, nie ponosząc przy tym kosztów podróży i zakwaterowania.

Powołana przez organizatora konkursu Metrohm Young Chemist Award Komisja Konkursowa, po wnikliwej analizie prac przyznała nagrody następującym uczestnikom:

I miejsce – Pan Piotr Piotrowski (promotor prof. dr hab. Jolanta Bukowska), Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii, „Detekcja jonów metodą powierzchniowo wzmocnionego rozproszenia ramanowskiego (SERS)”

II miejsce – Pan Radosław Porada, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie „Bezprzewodowy system elektrochemicznej analizy czystości wód powierzchniowych”

III miejsce – Pan Karol Pożyczka, Politechnika Warszawska „Electrochemical characterisation of lithium electrolytes”

Wyróżnienie* – Pani Kamila Morawska, Uniwersytet Łódzki „Elektroanaliza związków biologicznie czynnych”

*Nagroda wyróżnienia została ufundowana przez firmę nLab, dystrybutora aparatów Metrohm w zakresie elektrochemii.

Uroczyste wręczenie nagród o łącznej wartości 17 000 zł nastąpiło w dniu 13 września b.r. podczas obchodów Jubileuszu 75-lecia firmy Metrohm.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 14 września 2018